Wolf kazánok meghibásodása esetén hibakód jelenik meg, mely segít a hibát felismerni, az okot meghatározni, illetve a hibát elhárítani. Néhány meghibásodás otthon is javítható ezeket lentebb ismertetjük, egyéb esetben szakembert kell hívni.
Néhány hibakód oka, magyarázata, illetve elhárítása.
1-es hibakód esetén az előremenő hőmérséklet túllépte a beállított legnagyobb kikapcsolási értéket, melynek oka a fűtési hőcserélő elkoszosodása. Ilyenkor a fűtési rendszer nyomásának, a szivattyúnak, és annak fokozat kapcsolójának ellenőrzése ajánlott. Majd a rendszer légtelenítése és a hőcserélő tisztítása.
Ha a 4-es hibakód jelentkezik, az égő bekapcsolásánál nincs láng. A gyújtóelektróda, a bekötő kábel, a gyújtótrafó, a gázcsatlakozás, a gázcsap, és a gáznyomás ellenőrzése orvosolhatja a problémát. Vagy elhárítható a zavarkioldó megnyomásával.
5-ös hibakódnál üzem közben (gyújtás után 15 másodpercen belül) kialszik a láng. Elhárítható a zavarkioldó megnyomásával.
6-os hibakód jelentkezésénél az előremenő vagy visszatérő hőmérséklete túllépte a beállított legmagasabb kapcsolási értékeket. Elhárítása a rendszer nyomásának ellenőrzésével, a rendszer légtelenítésével, vagy a szivattyú 2-esre vagy 3-asra állításával lehetséges.
7-es hibakód esetén a visszaáramló füstgázhőmérséklet túllépte a lekapcsolási határt. A hőcserélő és a kéményhuzat ellenőrzése ajánlott.
Ha 8-as hibakód jelentkezik, a füstgázcsappantyú nem kapcsol be, így hőigény esetén nem nyit a füstgázcsappantyú.
A 11-es hibakód a gyújtás előtti lángérzékelés hibája miatti lángvesztést jelenti. Ellenőrizze a lángőrt és kábelét, majd nyomja meg a zavarkioldót!
12-es hibakódot az előremenő hőérzékelő hibája okoz, magyarázata az előremenő hőérzékelő, vagy a bekötő kábel meghibásodása.
A 13-es (füstgáz visszaáramlás hőérzékelő hiba) és a 14-es (melegvíz hőérzékelő hiba) hibakód is az érzékelő, vagy a csatlakozó kábel meghibásodását jelzi, a márkaszervíz hívása szükséges.
15-ös hibakód esetén meghibásodott a külső hőérzékelő, vagy a bekötő kábel. Ellenőrizze őket!
Visszatérő hőérzékelő hibát jelent a 16-os hibakód, a külső hőérzékelő, vagy a bekötő kábel meghibásodott. Hívja márkaszervízét!
A 17-es hibakód akkor jelentkezik, ha a moduláló áram legalább 10 másodpercig cca. 15mA-rel eltér az előírttól, a moduláló áram hibáját jelzi. Elhárítás a zavarkioldó gomb megnyomásával.
A 20-as és 21-es hibakód az 1-es, valamint a 2-es kombinált gázszelep hibájára utal, a rendszer az égő leállítása után még 15 másodpercig lángot jelez, annak ellenére, hogy a gázszelep le van állítva. Mindkét esetben hívjon szakembert!
22-es hibakód léghiány esetén jelentkezik, ilyenkor a nyomáskapcsoló nem kapcsol be, megoldása a füstgáz rendszer ellenőrzése és a zavarkioldó megnyomása.
Ha nyomáskapcsoló nem kapcsol ki, mert a ventilátor nem áll le, a 23-as hibakódot jeleníti meg a rendszer, elhárítása a zavarkioldó lenyomásával történik.
A 24-es hibakód akkor jelentkezik, ha a gázégő ventilátora nem érte el az előszellőztetési fordulatszámot, megoldása a hibakioldó gomb lenyomása.
A 25-ös hibakód azt jelenti, hogy a füstgázventillátor nem az előírt fordulaton jár. Nyomja le a zavarkioldó gombot, ha nem használna, vizsgálja meg a füstgázelvezetést!
Ha a WWF melegvíz érzékelő meghibásodott, a 27-es hibakód jelentkezik, oka, hogy a szinttartály melegvíz érzékelő meghibásodott, szakember segítsége szükséges.
A 30-as hibakód kondenzációs falikazán CRC-hibát, a 31-es hibakód gázégő CRC-hibát jelenti. Mindkét üzemzavarnál az EEPROM-adatátvitel nem megfelelő. Kapcsolja ki- majd be a készüléket, ha nincs változás, hívja a márkaszervízt!
32-es hibakód jelentkezik, ha a 24 V-os egyenáramú rendszer feszültsége a megengedett tartományon kívül esik, pl. rövidzárlat esetén.
a 33-as kód CRC-hiba, hibás értékek, magyarázata a EEprom-adatátvitel „Masterreset”-jének üzemzavara.
A 34-es és 36-ös hibakód is CRC-hiba BCC hibát jelent, oka a hibás kódkártya. Megoldást a csere jelent.
Ha 35-ös hibakódot lát, BBC hiányzik, mert a kódkártya nem csatlakozik. Csatlakoztassa újra a megfelelő kódkártyát!
37-es hibakód: nem megfelelő BCC, oka: nem kompatibilis a kódkártya a szabályozó panellel. Elhárítás a megfelelő kódkártya újracsatlakoztatásával.
A 38-as (BCC érvénytelen) és a 39-es (BCC rendszerhiba) hibakód is a hibás kódkártya miatt keletkezik, megoldás szintén a csere.
40-es hibakód jelentkezik, ha áramlásőr nem kapcsol ki, vagy be vagy túl kicsi a nyomás a berendezésben. Ilyen esetben légtelenítsen!
41-es áramlásfigyelő hibakódról akkor beszélünk, ha a 2-es előremenő és az 1-es előremenő hőmérséklet kisebb, mint 12 K. Túl nagy hőmérséklet esetén. Változás. Amennyiben ezt tapasztalja, légtelenítse a rendszert s ellenőrizze a rendszer nyomását és a szivattyút!
42-es hibakód a kondenzvíz szivattyú hiba. Kondenzvízszivattyú meghibásodott, nincs hálózati áramellátás. Lefolyóvezeték eltömődött. Ha ez történik, hívja márkaszervízét!
45-ös hibakód az áramlásfigyelő szenzor hiba, meghibásodott a szenzor vagy a bekötő kábele, vagy rosszul van csatlakoztatva. Ilyenkor hívja márkaszervízét!
46-os hibakód a HMV áramlás- és hőmérséklet figyelő szenzor hibája, ilyen esetben meghibásodott a szenzor vagy a bekötő kábele, vagy rosszul van csatlakoztatva. Vegye fel a kapcsolatot a márkaszervízével!
50-ös hibakód, a kódkártya aktiválása; a kódkártyát még aktiválni kell. Nyomja meg 2x a zavarkioldó gombot!
52-es hibakód, a kódkártya aktiválása; a kódkártyát még aktiválni kell. Itt is az a teendő, hogy nyomja meg 2x a zavarkioldó gombot!
60-as hibakód, ebben az esetben az ionizációs áram leng, eldugult a szifon, vagy a füstgázelvezető rendszer, esetleg nagy szélvihar van. A feladata, hogy tisztítsa ki a szifont, ellenőrizze a füstgáz/levegő rendszert és ellenőrizze a lángőrt!
61-es hibakód, megszakadt az ionizációs áram. Ilyenkor rossz a gáz minősége, meghibásodott a lángőr, nagy szélvihar van. Ellenőrizni kell a lángőrt és a csatlakozó kábelt!
64-es hibakód, impulzusadó hiba Ekkor a szolármodul impulzusadója meghibásodott vagy nincs átáramlás a szolármodulon. Hívja márkaszervízét!
70-es hibakód, kerverőkör érzékelő hiba, ilyen esetben a keverőkör érzékelő vagy a vezeték meghibásodott. Márkaszervízét mindenképp hívnia kell!
71-es érzékelő hiba, a szolármodul tartályérzékelője vagy a keverőmodul E1 bemeneti többfunkciós érzékelője hibás. Ha ez bekövetkezik, márkaszervízét szükséges hívnia.
72-es hibakód, érzékelő hiba SM1 szolármodul visszatérő érzékelő vagy SM2 szolármodul E1 bemeneten csatlakoztatott érzékelő meghibásodott. Ilyenkor is hívja márkaszervízét!
73-es érzékelő hiba, amikor SM2 szolármodul E3 bemeneten csatlakoztatott érzékelő meghibásodott Hívja mindenképp márkaszervízét!
76-os hibakód, ha a tartályérzékelő meghibásodott: a tartályérzékelő vagy a vezeték meghibásodásakor is hívja márkaszervízét.
78-as hibakód, amikor a gyűjtőérzékelő meghibásodott. A keverőkör érzékelő vagy a vezeték meghibásodott. Feltétlenül szükséges hívnia a márkaszervízét!
79-es hibakód, érzékelő hiba. Az R1, R2, R3 kazán szabályozók E1 bemeneti többfunkciós érzékelője vagy a keverőmodul, a léptetőmód E2 többfunkciós érzékelője, vagy a szolármodul kollektor érzékelője hibásodott meg. Hívja márkaszervízét!
80-as hibakód, a külső érzékelő a tartozék szabályozón meghibásodott, a külső érzékelő vagy a tartozék szabályozó vezetéke meghibásodott. Márkaszervízétől kérjen segítséget!
81-es hibakód vagyis Eeprom hiba. Ekkor a tartozék szabályozó belső készülékhibája következett be. Márkaszervízétől kérjen részletes tájékoztatást a szükséges teendőkről.
82-es hibakód, az olajszint hiba. Ha az olajtartály üres, vagy az olajszint jeladó hibás, akkor hívja márkaszervízét!
91-es hibakód, eBus azonosító hiba, egyazon Bus cím többször kiadva jelenik meg. Hívja most is márkaszervízét!
97-es hibakód, ez nem más, mint a kerülő szivattyú hiba. Ilyen hibakor a keverőmodul kerülővezeték szivattyúja hibás. Hívja márkaszervízét!
98-es hibakód, R21 ellenállás dugó hiba, amikor az ellenállás dugó hibás vagy eltávolították. Ekkor is hívja márkaszervízét!
99-es hibakód, a kazán szabályozó rendszerhibája. Amikor a kazánszabályozón rendszerhiba lépett fel, ez esetben is hívni kell a márkaszervízet.
x.y. hibakód, az elektronikai modul hiba, vagyis hibás a szabályozó alaplap. Ilyenkor is elengedhetetlen a márkaszervízét értesíteni!
Abban az esetben, ha a LED folyamatosan pirosan világít. Ha az ionizációs vezeték rövidzárlata, vagy az ionizációs elektróda leföldel (pl. a burkolathoz ér). Ellenőrizni kell az ionizációs elektróda helyzetét és a bekötő kábelt. Ezen kívül ellenőrizze az égő elektródát, majd nyomja meg a hibakioldó gombot!